zlote_szkoly_youtube_banner_2048x1152. dekoracja

ZSET w II edycji programu „Złote Szkoły NBP”

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do programu „Złote szkoły NBP” organizowanego przez Narodowy Bank Polski. W tegorocznej edycji temat przewodni to „BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH”.
Pieniądze lubią wszyscy dlatego do realizacji programu włączyli się uczniowie różnych kierunków.

W ramach zmagań konkursowych zmierzyliśmy się z zadaniami:

  1. Lekcja z ekonomią – okazało się, że ekonomii wszędzie pełno, a szczególnie jeśli chodzi
    o pieniądze – nie tylko na przedmiotach ekonomicznych ale i na matematyce, informatyce, reklamie czy … grafice i poligrafii.
  2. Warsztaty uczniowskie – role czasem się odwracają i tu, to uczniowie wcielili się w rolę tych, którzy musieli warsztaty przygotować a następnie przeprowadzić dla swoich koleżanek
    i kolegów.
  3. Debata szkolna – jak to jest z tymi zagrożeniami, na co powinniśmy szczególnie uważać, żeby nie paść ofiarą cyberprzestępców albo lichwiarzy – uczestnicy debaty zasypali ekspertów licznymi pytaniami.

Uczniowie pod czujnym okiem Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w działaniach, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę z zakresu m.in. bezpiecznego posługiwania się pieniądzem, sposobów unikania zagrożeń wynikających z cyberprzestczępczości,  mądrego pożyczania pieniędzy czy tego jak obliczyć ile kosztuje nas kredyt.