Uczniowie ZSE-T  im. Cichociemnych jako jedyni ze szkół mundurowych w Polsce zostali zaproszeni na konferencję na temat ,,Innowacyjne Technologie w Motoryzacji i Lotnictwie”. Konferencja odbyła się w zabytkowym budynku Domu Technika NOT we Wrocławiu w dniu 20-21.03.2024. Uczniowie mieli okazje wysłuchać wystąpień wybitnych znawców tematu. Byli to między innymi: gen. dyw. w st. sp. pilot. dr. hab. Leszek  Cwojdziński  „Podniebne Taksówki – Miejska Mobilność Powietrzna” oraz płk. dr hab. Dariusz Bogusz (Lotnicza Akademia Wojskowa)- Innowacyjne technologie w portach lotniczych; dr  Hanna Dzido (PLL LOT) „Dekarbonizacja Polskiego Sektora Lotniczego.”

Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość zadać pytania gen. Cwojdzińskiemu. Zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci przez organizatora pana dr mgr inż. Leszka Krawczyka. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w w/w konferencji.