Nauczycielski Job Shadowing w Malmo, w Szwecji – podróż w przyszłość z Erasmusem+

 

Po tygodniu szkoleń Job Shadowing w Szwecji nauczyciele przedmiotów zawodowych  (fotografii, ekonomii, logistyki, bhp i JOZ)  bezpiecznie wrócili do kraju. Teraz dzielą się fantastycznymi wrażeniami i  doświadczeniami z uczniami i gronem pedagogicznym. Program Job Shadowing zaplanowany w projekcie “Z Erasmusem+ w przyszłość” obfitował w merytoryczne spotkania i wykłady dotyczące systemu oświaty i szkolnictwa z nauczycielami szwedzkich szkół między innymi z Nauczycielem Roku 2020 w Szwecji – z pochodzenia Polką. Nie zabrakło fascynujących kulturowych punktów programu: zapoznano się z historią rozwoju  przemysłu poligraficznego w Szwecji, odwiedzono warsztat pracy artystki w Lund i uniwersytet w Helsingborgu. Kolejnym ciekawym akcentem było spotkanie z polską businesswoman – ekonomistką, prezesem Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców w Szwecji “Polkrona”.

Pobyt okraszony był wizytą do miejsc pracy uczniów, którzy wyjadą na praktyki zagraniczne w niedalekiej przyszłości, a miejsca takie jak: Lund, Helsingborg, Falsterbo, Kullaberg i Ales Stenar w Kåseberga odkryły przed nauczycielami ZSET  niezwykłe – geograficznie i kulturowo – oblicze Szwecji.