dekoracja7

VII Sośnicki Festyn Oświatowy pod honorowym patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna odbył się w sobotę, 28 maja (w godz. od 14.00 do 18.00), na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych przy ul. Sikorskiego 132. Rozpoczął się on przemarszem ulicami Sośnicy przy dźwiękach Orkiestry Dętej KWK „Sośnica” i występami uczniów ZSE-T, SP nr 21, ZSO nr 14, ZPM Nr 1,  przedszkolaków z przedszkola „Animator” oraz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Środowiskowego Domu Samopomocy.

Atrakcją festynu okazały się: pokazy grupy rekonstrukcyjnej „Białogród – Osada Warowna”, prezentacja rzemiosła artystycznego, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych z garncarstwa, tkactwa, barwiarstwa , dmuchańce, bumper ball i balony.

Uczestnicy festynu mogli liczyć także na: turnieje siatkówki, piłki nożnej i piłki ręcznej, gry i zabawy dla dzieci oraz atrakcyjne animacje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też  pokazy przygotowane przez Straż Pożarną, Policję, WOT,SW, Straż Miejską i Kopalnię Talentów Sośnica. Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnił atrakcje w ramach projektu „Aktywnie dla Gliwic”, prowadząc warsztaty filcowania, a iluzjonista Krystian Bączyński przeniósł uczestników festynu w świat magii i czarodziejskich sztuczek. Można było też oznakować swój rower i wziąć udział w akcji charytatywnej „Dreams&Teams”. Smakowitym akcentem była degustacja potraw kuchni słowiańskiej i smakołyki pochodzące z restauracji ”Gabriella”.

Największa niespodzianką była jednak…zmienna aura. Humory jednak dopisały wszystkim!!!