zawody_wojskowe10.deklaracja

Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach na trwałe wpisuje się do katalogu działań proobronnych i patriotycznych naszego województwa. Upowszechnia tradycje oręża polskiego oraz wspiera proces edukacji obywatelskiej i patriotycznej młodzieży szkolnej. Realizując swoje zadania Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach, 26.05.2023 r., zorganizował po raz pierwszy „Turniej Proobronny Klas Mundurowych województwa Śląskiego”. W turnieju udział wzięło dziewięć zespołów reprezentujących siedem szkół. Reprezentacje szkół ponadpodstawowych posiadające klasy o profilu mundurowym województwa śląskiego (każda ze szkół wystawia 2 mężczyzn, 1 kobietę oraz 1 osobę rezerwową) rywalizowały w następujących konkurencjach: prezentacja szkoły, rzut granatem na odległość, strzelanie, bieg terenowy, ewakuacja rannego, przeciąganie samochodu, pływanie.
Wygrała jedna z wojskowych drużyn ZSE-T im. Cichociemnych z ilością 70 punktów (skład: Emilia Wołkowicz, Oskar Kubieniec, Bartłomiej Barański, Mikołaj Zbyryt). Drugie miejsce wywalczył sobie również zespół reprezentujący naszą szkołę, też ze specjalnością wojskową (skład: Lucjan Tworuszka, Julia Radzewicz, Bartosz Wojtuń, Olivier Czernel). Zdobywcy drugiego miejsca uzyskali 49 punktów. Niewiele mniej punktów (48) zdobyła drużyna policyjna, także ucząca się w ZSE-T (skład: Oliwier Rudelbach, Kamil Lis, Lena Drewniok, Julia Jamroszczyk).
Kolejne miejsca zajęły reprezentacje następujących szkół:

• miejsce 4 – 42 p. – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi
  • miejsce 5 – 40 p. – Liceum Ogólnokształcące Animator
  • miejsce 6 – 38 p. – Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych
  • miejsce 7 – 36 p. – Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu
  • miejsce 8 – 26 p. – Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach
  • miejsce 9 – 15 p. – Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej aktywności na wyżej wymienionych polach!