turniej2.dekoracja

Tegoroczna 13 edycja Turnieju św. Jacka swą formułą nawiązywała do rozgrywek Piłkarskiej Ligi Narodów, której meczami żyliśmy nie tak dawno. W Turnieju wystąpiło 16 zespołów szkolnych, pochodzących z 3 diecezji: gliwickiej, katowickiej i opolskiej. Rywalizowali o 2 oddzielne puchary w 2 kategoriach wiekowych: 8 szkół podstawowych oraz 8 szkół ponadpodstawowych. Każda z występujących drużyn w wyniku losowania została jedną z reprezentacji narodowych występujących w Dywizji A tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podczas Turnieju rozegrano 40 meczów w dwóch fazach: grupowej i pucharowej. Każda z drużyn zagrała w sumie 5 meczów, po 16 minut, czyli razem około 90 minut.KLASYFIKACJA KOŃCOWA
      I  NIEMCY(CKZIU A STRZELCE OPOLSKIE)   

II  WĘGRY (ZSE OPOLE)   

III  HOLANDIA(NSB STRZELCE OPOLSKIE) 

 IV  BELGIA(ZSZ KRAPKOWICE)   

V  WALIA(ZSET GLIWICE-SOŚNICA)   

VI  POLSKA(III LO ZABRZE)   

VII  ANGLIA (WMSD OPOLE)   

VIII   WŁOCHY(CKZIU B STRZELCE OPOLSKIE)