turniej.dekoracja

Równo tydzień po obchodach święta niepodległości odbyła się 3 edycja turnieju Gliwickich Służb Mundurowych o Puchar Dyrektora ZSE-T. Swój udział w turnieju zgłosiło większość przedstawicieli służb mundurowych naszego miasta. Punktualnie o 8:00 na parkiecie stawiły się drużyny: KMP Policji, Urzędu Miasta, 6 Batalionu Powietrznodesantowego, 131 Batalionu Lekkiej Piechoty, JW Agat, Służby Więziennej, Straży Pożarnej oraz reprezentacja ZSE-T.

Po rozgrywkach grupowych do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny każdej z grup. Już w tej fazie turnieju emocji nie brakowało, a rywalizacja była bardzo zacięta.
Ostatecznie pary półfinałowe stworzyły: 6 Batalion Powietrznodesantowy z Batalionem Piechoty oraz reprezentacja Urzędu Miasta Gliwice z Policją.
W najważniejszym meczu 6 BDP wziął rewanż za poprzedni rok i wygrali z Urzędnikami 3-2  Na trzecim miejscu podium rywalizacje zakończyli zawodnicy 131 Batalionu Lekkiej Piechoty.

Turniej należy uznać za bardzo udany. Emocji nie brakowało. Poziom turnieju był bardzo wyskoki o czym może świadczyć fakt, że na parkiecie wytępiło kilka nazwisk występujących kiedyś w ekstraklasie futsalu. Uczniowie ZSE-T mogli zmierzyć się w rywalizacji sportowej ze swoimi  starszymi kolegami gliwickich służb mundurowych.
Turniej ten na stałe wpisał się do kalendarza imprez Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych im. Cichociemnych!

Dziękujemy wszystkim za udział!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. 6 Batalion Powietrznodesantowy

2. Urząd Miasta Gliwice

3. 131 Batalion Lekkiej Piechoty

4. KMP Policja

5. Straż Pożarna

6. Jednostka Wojskowa “AGAT”

7. Służba Więzienna Gliwice

8. Uczniowie mundurówki Zespółu Szkół Ekonomiczno – Technicznych