zdjęcie grupowe. dekoracja

Dnia 19.11.21, na świeżo wyremontowanej hali przy ulicy Sikorskiego 130, odbył się turniej Gliwickich Służb Mundurowych o Puchar Dyrektora ZSE-T. Swój udział w turnieju zgłosiło większość przedstawicieli służb mundurowych naszego miasta. Punktualnie o 8.00 na parkiecie stawiły się drużyny: Policji, Urzędu Miasta, 6 Batalionu Powietrznodesantowego, 131 Batalionu Lekkiej Piechoty, JW Agat, Służby Więziennej oraz dwie reprezentacje naszej szkoły. Po rozgrywkach grupowych do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny każdej z grup. Już w tej fazie turnieju emocji nie brakowało, a rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie pary półfinałowe stworzyły: 6 Batalion z Policją oraz reprezentacja Urzędu Miasta Gliwice z Batalionem Piechoty. W obu półfinałach doszło do sensacyjnych rozstrzygnięć, gdyż to zespoły, które z fazy grupowej wychodziły z drugich miejsc dotarły do finału. W najważniejszym meczu Urzędnicy nie dali szans rywalom wygrywając 5-3! Najniższy stopień na podium przypadł z kolei Policjantom, jednak i oni walczyli dzielnie. Turniej należy uznać za bardzo udany. Nasza młodzież mogła na żywo zobaczyć przedstawicieli służb mundurowych, zmierzyć  się z nimi, a wszystko w duchu sportowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że turniej ten na stałe wpisze się do kalendarza imprez naszej szkoły! Dziękujemy wszystkim za udział!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Urząd Miasta Gliwice

2. 6 Batalion Powietrznodesantowy

3. Policja

4. 131 Batalion Lekkiej Piechoty

5. Jednostka Wojskowa “AGAT”

6. Służba Więzienna Gliwice

7. ZSET II