Tegoroczna edycja konkursu została zaprojektowana w nieco zmodyfikowanej formule. Młodzi artyści tym razem podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe. A więc obok zaplanowanych na 9 stycznia 2019r.(Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach) przesłuchań uczniów klas I-IV SP, 4 stycznia 2019r. w Auli ZSET odbyły się przesłuchania uczniów klas V-VIII SP oraz III klasy gimnazjum. Udział 120 uczestników w 34 występach stworzyło 4.01.2018r. po raz kolejny niepowtarzalny świąteczny nastrój w Auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych, prezentując swoje umiejętności muzyczne przed doborowym Jury konkursu w składzie: dr hab. Sabina Olbrich-Szafraniec, p.Joanna Wojnowska oraz ks. Robert Chudoba. Konkurs w świetnym stylu prowadziły: Michaela Sklorz z klasy Ia oraz Sara Juszczyk z klasy Id. Coraz bogatszy repertuar uczestników oraz prezentowany przez nich poziom artystyczny potwierdzają stale rosnąca jakość wydarzenia. Zgodnie z regulaminem w najbliższy piątek 18.01.2019r. w Auli MDK poznamy i zobaczymy występy laureatów Konkursu. Dziękujemy Magdalenie Barcz (IIId), Sabinie Karafioł (IIc) oraz Mateuszowi Ceglarzowi (Ic) za obsługę medialną , a klasie IIIa i reprezentantom klas wojskowych za obsługę logistyczną imprezy. Dziękujemy również wszystkim opiekunom – propagatorom tradycji kolędowania po niemiecku za ogromne zaangażowanie w przygotowanie młodych artystów i kreowanie niepowtarzalnej atmosfery konkursu.