dekoracja

Rzeźba – co to jest? Z jakiego materiału jest wykonana? Czy rzeźbę zawsze oglądamy z wielu stron? Czy rzeźba może się ruszać?Rzeźba – co o niej powiesz i jak o niej powiesz?  Na te i inne pytania, próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klasy IIIc i IIIe/g, podczas lekcji muzealnych z cyklu MUZEOszkoła.8.02.,  edukatorka z Muzeum  Narodowego w Warszawie, prowadziła zajęcia online o tematyce: “Rzeźba jako tekst ikoniczy” oraz “Sztuka czytania sztuki. Rzeźba”.
W trakcie lekcji uczniowie aktywnie poszukiwali słów-kluczy, aby na końcu wyciągnąć wnioski: jak analizować rzeźbę w zestawieniu z utworem literackim.
Temat, z pozoru łatwy, stał się dla uczestników okazją do dyskusji i polemiki, ukazując zarazem ich odmienne zdania dotyczące pojęcia rzeźby.
Pomysłodawczynią i organizatorką  lekcji była mgr Beata Dulęba.