„Z ERASMUSEM + w przyszłość” to nasz nowy projekt zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli zaakceptowany przez Agencję Narodową. Nasza inicjatywa znalazła się na 158 miejscu w rankingu ocenionych wniosków , a do konkursu zgłoszono ponad tysiąc projektów! Tym razem projekt obejmie 25 uczniów klas drugich i trzecich wszystkich kierunków kształcenia, a miejscem odbywania się praktyk będzie Londyn! Trzytygodniowe praktyki dla uczniów zaplanowano wstępnie na maj 2021r. Miejmy nadzieję, że tym razem praktyki zagraniczne dojdą do skutku i nic nie pokrzyżuje nam, tak jak w tym roku niestety, planów realizacji jakże wartościowej dla uczniów inicjatywy. Więcej informacji na temat naszego nowego projektu: Budżet 83 428 Euro Akceptacja – 158 miejsce na ponad 1000 wniosków Projekt „Z ERASMUSEM + w przyszłość” jest rozszerzeniem dotychczasowych, z sukcesem realizowanych przedsięwzięć międzynarodowych. Zakłada on organizację praktyk zawodowych w Londynie, UK dla 25 uczniów klas II i III wszystkich kierunków kształcenia: – technik ekonomista – technik logistyk – technik organizacji reklamy – technik grafiki i poligrafii cyfrowe – technik fotografii i multimediów oraz szkolenia Job-shadowing w Szwecji dla 16 nauczycieli przedmiotów zawodowych: – 4 nauczycieli j. obcego zawodowego – 4 logistyków – 2 ekonomistów – 2 grafików – 2 specjalistów od reklamy – 2 specjalistów od fotografii i multimediów Mobilność uczniów, która realizowana będzie we współpracy z ADC College w Londynie zaplanowano na maj 2021. Mobilność uczniów będzie trwała 3 tygodnie, nasz Partner ADC College zapewni naszym uczniom staże w lokalnych firmach, dbając wspólnie z opiekunami i Koordynatorem projektu o ich prawidłowy przebieg. Uczniowie zostaną zakwaterowani w domach rodzin goszczących w Londynie, gdyż wpływa to korzystnie zarówno na podniesienie kompetencji językowych, jak i społecznych. Mobilność kadry pedagogicznej, za którą odpowiadać będzie szwedzki Partner EU Mobility Sverige, rozłożono z kolei na cztery wyjazdy w mniejszych grupach – w terminach: luty, marzec, kwiecień i czerwiec 2021. Dla nauczycieli przewidziany jest tygodniowe szkolenie w szwedzkich placówkach oświatowych. Każdemu uczestnikowi zapewniona zostanie opieka indywidualnego opiekuna (mentora), zgodnie z nauczanym przez niego przedmiotem. Szkoła wraz z Partnerami uzgodniła szczegółowy harmonogram działań w ramach współpracy. Kluczowe z nich to te związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom na cały czas mobilności, odpowiednim przeprowadzeniem praktyk w zakładach pracy i szkoleń w placówkach oświatowych, działaniami ewaluacyjnymi i upowszechniającymi efekty kształcenia. Liczymy że mobilność kolejnej grupy uczniów oraz kadry nauczycielskiej podniesie nie tylko ich własne kompetencje ale również poprawi klimat szkoły, zacieśni współpracę między wszystkimi członkami społeczności szkolnej oraz instytucjami na szczeblu lokalnym i regionalnym.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie EU-flag-Erasmus-_vect_POS-PMS_Page_1-1024x293.jpeg