awanse3.dekoracja72

14.03.2023 r. w hali widowiskowo-sportowej MZUK Gliwice w tradycyjnie podniosłym stylu, uczniom klas mundurowych ZSET wyróżniającym się postępami w nauce, zachowaniem i zaangażowaniem w życie szkoły w I semestrze roku szkolnego 2022/23, zostały wręczone kolejne stopnie awansu.

Takie chwile stanowią źródło motywacji dla każdego kadeta do jeszcze większego wysiłku, a każdy awans jest również powodem do dumy, zarówno dla wyróżnionych, jak też dla ich wychowawców, rodziców czy opiekunów. 

Uroczystość odbyła się z udziałem Pani Ewy Weber, Wiceprezydent miasta Gliwice oraz innych przedstawicieli władzy samorządowej. Na wydarzenie przybyły także współpracujące ze szkołą służby mundurowe reprezentujące Wojsko Polskie, Policję, Areszt Śledczy, WOT i Straż Pożarną, przedstawiciele duchowieństwa, zaprzyjaźnieni oraz byli Dyrektorzy ZSET, a także uczniowie i nauczyciele ZSET.  Na widowni nie zabrakło również rodziców/opiekunów, którzy pragnęli w tak ważnym momencie towarzyszyć swoim zdolnym dzieciom.

Wydarzenie prowadziła Pani dr Marta Nadolna, a jej kulminacyjnym punktem było wręczenie najlepszym mundurowym aktów awansu przez Dyrekcję ZSET, Pana Lesława Ogona i Panią Agnieszkę Lis, dowódcę uroczystości mł.asp. Sławomira Tokarza oraz wychowawców i przedstawicieli zaproszonych gości. Efektowną oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod dyrekcją aspiranta sztabowego Andrzeja Duraja. Dodatkowo podczas uroczystości można też było zobaczyć pokaz musztry paradnej przygotowany przez uczniów klasy 3b.

Ta ważna dla społeczności szkolnej impreza odbywa się w naszej szkole już cyklicznie, co świadczy o godnej postawie młodych ludzi, pełnych szacunku do tradycji, pielęgnujących wartości patriotyczne, oddanych kolegom, społeczeństwu, ojczyźnie. Dlatego, my – pracownicy ZSET, jesteśmy dumni z naszej młodzieży i życzymy sobie aby w murach naszej szkoły odbywało się więcej tak podniosłych i ważnych uroczystości.