Goethe Institut 4

Martyna Mucha z kl. 1b zajęła 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie Instytutu Goethego MEIN BERUF IST SPITZE – MÓJ ZAWÓD JEST SUPER. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu dwuminutowego filmu reklamowego o swoim przyszłym zawodzie. W tym roku konkurs dedykowany był wyłącznie dziewczynom uczącym się „męskich” profesji w szkołach o profilu zawodowym. Na sukces Martyny – przyszłego logistyka – pracowała cała ekipa filmowa: Łukasz Kazanowski, Olivier Czernel, Julia Radzewicz, Krzysztof Borsuk oraz p. Agnieszka Grzegorzyca. Projekt wsparła p. Joanna Guła, która towarzyszyła Martynie podczas dwudniowego (19-20.06) pobytu w Warszawie, gdzie miało miejsce spotkanie dla laureatów. W ramach nagrody Martyna wraz z opiekunem zwiedziła Centrum Nauki Kopernik, odwiedziła siedzibę Goethe-Institut oraz Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Uczestniczyła również w spotkaniu z przedstawicielem Business Centre Club. W najbliższym czasie weźmie udział w kursie językowym. Warto dodać, że jeszcze przed wizytą w stolicy Martyna odebrała pierwszą część nagrody – 31.maja odbyła jednodniową praktykę w firmie M. Preymesser Logistyka Sp. z o.o. w Gliwicach.