Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach

Konkurs Prac Artystycznych zorganizowany został po raz trzeci, biorą w nim udział maturzyści kierunków:

technik fotografii;

technik grafiki i poligrafii cyfrowej;

technik reklamy.

Zgodnie z regulaminem, prace konkursowe wykonane zostały w programach graficznych takich jak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Uczestnicy konkursu przygotowali prace zgodne z kierunkiem kształcenia zawodowego: fotografie – poddane zostały edycji i obróbce cyfrowej, grafiki rastrowe –  wykonano w technice malarstwa cyfrowego, reklamy – zaprojektowano w formie plakatów w grafice wektorowej. 

Uroczyste otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce 23.12.2023 w ZSE-T. Jury konkursu składające się z nauczycieli przedmiotów zawodowych artystycznych przyznało: nagrodę główną, trzy równorzędne nagrody w kategoriach zgodnych z kierunkami zawodowymi i wyróżnienia.

Grand Prix – Jakub Kazanowski, kl. 5g, kierunek technik reklamy;

1 miejsce w kategorii fotografia – Mateusz Kusz, kl. 5f, kierunek technik fotografii;

1 miejsce w kategorii grafika – Dominika Geppert, kl. 5g, kierunek grafiki i poligrafii cyfrowej;

1 miejsce w kategorii reklama -, Mateusz Surmiak, kl. 5g, kierunek reklama.

Wyróżnienia w kategorii fotografii otrzymali: Aleksander Księżyk, Aleksandra Nowak, Aleksandra Drygajło,  Bartłomiej Wustrau, Emilia Kowalik, Emilia Jackow, Emilia Ostrówka, Gabriela Dobrzańska,  Julia Jasińska, Małgorzata Dusza, Mikołaj Buryba, Otylia Makoś, Svitlana Levchuk.

Wyróżnienia w kategorii grafiki otrzymali: Dominika Maj, Ewelina Magiera, Karolina Felińska, Oliwia Gec, Wiktor Kujawski.

Wyróżnienia w kategorii reklamy otrzymali: Aleksandra Tarnowska, Alicja Bigus, Natalia Betlej, Wojciech Muszyński.

Podczas wystawy uczniowie ZSE-T głosowali anonimowo na najlepsza pracę. Największą ilość głosów i nagrodę publiczności otrzymała fotografia Małgorzaty Duszy.

Konkurs Prac Artystycznych ZSE-T z każdym rokiem przyciąga większą liczbę uczestników, dzięki życzliwości sponsorów takim jak  Huta Łabędy i Rada Rodziców ZSE-T laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a przychylność Palmiarni Miejskiej pozwoliła zaprocentować wystawę w wyjątkowej scenerii i nadać jej niepowtarzalny klimat.