11.04 to dzień szczególny dla uczniów mundurówki ZSE-T. Nie dość że nasi uczniowie zajęli 4 miejsce w wojewódzkich biegach przełajowych to również odbył się jak zawsze emocjonujący konkurs musztry paradnej i zespołowej.

Swój program pokazało 10 drużyn. Zaprezentowane przez naszych „mundurowych” pokazy, to szczególna odmiana musztry, typowa dla formacji zmilitaryzowanych ( wojskowych i policyjnych). Pokazy były świetnie wyreżyserowane i kunsztownie dopracowane, uwzględniając jednocześnie indywidualne cechy poszczególnych klas. Młodzi adepci sztuki wojskowej, policyjnej i straży pożarnej wzbogacili je dodatkowo takimi elementami, jak: chwyty broni, przemarsz ze zmianami kierunku lub przeplataniem się kierunku marszu. Laury konkursowe ( nie po raz pierwszy) otrzymali uczniowie klasy II b- wychowankowie  p. Jolanty Gaertig. Drugie (zasłużone) miejsce przypadło uczniom klasy III b- podopiecznym p. Anny Szabluk. Natomiast, miejsce trzecie  „wymaszerowali” uczniowie I b, których wychowawcą jest p.  Chalimoniuk-Lawrynczuk. Dzisiejszy konkurs sędziowali przedstawiciele wszystkich gliwickich służb mundurowych: 6bpd, PSP, KMP w Gliwicach, Aresztu Śledczego w Gliwicach oraz okręgu Katowice, WCR Gliwice, 131 Batalionu lekkiej piechoty w Gliwicach. Dziękujemy za super współpracę 💪Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!