Szkolenie kadeta profesjonalnej klasy mundurowej to ciągły proces, który pozwala mu doskonalić nabyte umiejętności i rozwijać nowe, w gotowości do wykonania zadania o każdej porze dnia i nocy. Zgodnie z planem opracowanym przez mł.asp. Sławomira Tokarza zasadniczych przedsięwzięć na rok 2023 rok w czwartek, 16 listopada br., na strzelnicy w Dzierżnie kadeci klas policyjnych wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych ze szkolenia strzeleckiego. Zajęcia zostały poprzedzone omówieniem warunków bezpieczeństwa oraz przypomnieniem elementów wchodzących w zakres czynności BLOS (Broń, Lufa, Otoczenie, Spust). Główny nacisk w trakcie szkolenia położono na realizację strzelań (przygotowawczego oraz szkolnego), w trakcie których kadeci doskonali umiejętności prowadzenia ognia z broni strzeleckiej. W ramach zajęć kadeci wykonali ćwiczenie przygotowawcze do strzelania z pistoletu Glock 17 oraz strzelanie szkolne z pistoletu KBK AK 47.