Począwszy od drugiej edycji organizowanego przez MON projektu o nazwie „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, jego corocznymi beneficjentami są uczniowie III klas mundurowych ZSET. Debiutancka edycja została dedykowana 46 uczniom (ówczesnych 2 klas). Kolejna i bieżąca edycja to każdorazowo 26 „mundurowych”, którzy przy wsparciu tzw. patronackich jednostek wojskowych i instytucji podległych MON  realizują ten wyjątkowy projekt. Jego formuła obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, w trakcie których odbywa się również pięciodniowy obóz szkoleniowy w warunkach poligonowych (jedynie tegoroczny obóz nie odbył się z powodu ograniczeń i ryzyka związanych z pandemią COVID -19).

Uczniowie realizują łącznie 185 godzin lekcyjnych zaplanowanych w formie innowacji pedagogicznej w ramach przedmiotu Edukacja Wojskowa. Warto tu podkreślić, że ZSET jest jedną ze 124 w Polsce i 10 na Śląsku szkół zakwalifikowanych do obecnej edycji. Koordynatorem projektu z ramienia ZSET jest płk. Józef Maj. Poza walorami o charakterze prestiżowym dla szkoły, inicjatywa ta przekłada się także na konkretny efekt materialny w postaci pozyskanego wyposażenia dla uczniów (nowe mundury koszulki, berety, czapki, rękawiczki i polary, karabinki itd.).

Udział uczniów klas mundurowych w kolejnych edycjach programu przynosi im szereg wymiernych korzyści związanych z ich ewentualną perspektywą kontynuowania kariery

w Siłach Zbrojnych tj: możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej dla ochotników, kończącej się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy, preferencje

w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej, czy przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach.

Odzwierciedleniem osiągniętego sukcesu projektu jest złożenie w br. przez 7 absolwentów ZSET uroczystej przysięgi wojskowej i wstąpienie w szeregi Polskich Sił Zbrojnych.