12 października 2023r. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gliwicach-Sośnicy odbyła się uroczystość wręczenia kolejnych stopni awansu uczniom klas II-IV kształcących się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach.
Tradycyjne akty nadania poszczególnych stopni zostały wręczone wyróżnionym uczniom przez Pana Dyrektora Lesława Ogona wraz z zaproszonymi gośćmi i wychowawcami klas
mundurowych.

Takie chwile stanowią źródło motywacji dla każdego kadeta do jeszcze większego wysiłku, a każdy awans jest również powodem do dumy, zarówno dla wyróżnionych, jak też dla ich wychowawców, rodziców czy opiekunów.

Uroczystość odbyła się z udziałem Pani Ewy Weber, Wiceprezydent miasta Gliwice oraz innych przedstawicieli władzy samorządowej. Na wydarzenie przybyły także współpracujące ze szkołą służby mundurowe reprezentujące Wojsko Polskie, Policję, WCR, Areszt Śledczy, WOT i Straż Pożarną, przedstawiciele duchowieństwa, zaprzyjaźnieni oraz byli Dyrektorzy ZSET, a także uczniowie i nauczyciele ZSET.  Na widowni nie zabrakło również rodziców/opiekunów, którzy pragnęli w tak ważnym momencie towarzyszyć swoim zdolnym dzieciom.

Uroczystość odbyła się z uwzględnieniem elementów ceremoniału wojskowego z udziałem pocztów: sztandarowego i flagowego, a jej wyjątkowego charakteru nadała oprawa muzyczna w  wykonaniu Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzięki takim inicjatywom uczniowie naszej szkoły nie tylko doskonalą swoje umiejętności, ale i na stałe wpisują się w elitarne grono szkół mundurowych.