P. Agnieszce Grzegorzyca, z grupą siedmiu innych nauczycieli z całej Polski, udało się zdobyć tytuł „Nauczyciela-online roku szkolnego 2020/21”.

Konkurs „Virtueller Methodenkoffer” / ”Kuferek metodyczny online” polegał na nagraniu wybranych przez siebie metod best practice do wykorzystania w czasie 5-10 minutowej sekwencji lekcji online. Nagrania poprzedzone były szkoleniem, indywidualnym coachingiem oraz lekcjami próbnymi z trenerami Instytutu Goethego. Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia 5 odważnych uczennic kl.1c: Nadii Kardas, Sary Kwiecińskiej, Meryem Chihab, Sylwii Bonczol oraz Karoliny Szymon, które w ten projekt się zaangażowały. W ramach nagrody (oprócz oczywiście nagród rzeczowych) miały okazję do kontaktu z żywym językiem niemieckim. Uczestniczyły w spotkaniach online z native speakerami, podczas których utrwalały słownictwo z zakresu form spędzania czasu wolnego (23.04) i muzyki (30.04). Projekt pokazał, że Nairobi (tak, tak…ze stolicą Kenii też się łączyłyśmy), Monachium, czy Hamburg są w przestrzeni wirtualnej na wyciągnięcie ręki. GRATULUJEMY!!!!