30lecie6.dekoracja.jpg

30.09.2022 roku mieliśmy przyjemność i niezwykły zaszczyt obchodzić 30- lecie powstania Liceum Ekonomicznego, które obok Liceum Profilowanego, Zasadniczej Szkoły Górniczej, Technikum Górniczego i wielu innych istniało w przeszłości w murach dzisiejszego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w imieniu absolwentów, uczniów, Dyrekcji oraz całego Grona Pedagogicznego w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach (Sośnicy).

Po jej zakończeniu wszyscy goście udali się do auli Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych im. Cichociemnych, gdzie rozpoczęła się uroczysta akademia. Jak przystało na gospodarza wszystkich zebranych gości przywitał Dyrektor szkoły, pan Lesław Ogon. Z kolei wśród gości pojawili się:

Pani Ewa Weber – Wiceprezydent Gliwic, Pan Marek Pszonak – Przewodniczący Rady Miasta, Pan Mariusz Kucharz – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gliwice, przedstawiciele gliwickich służb mundurowych z którymi współpracuje szkoła,  przedstawiciele Rady Dzielnicy Sośnica, Dyrektorzy gliwickich jednostek oświatowych, Absolwenci, Rodzice, Uczniowie ZSE-T.

W klimat niepowtarzalnej uroczystości wprowadzili wszystkich gości uczniowie ZSE-T prezentując nastrojowe występy artystyczne.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Wiceprezydent Ewa Weber oraz Pan Marek Pszonak, Przewodniczący Rady Miasta Gliwice. Przemawiający podkreślili, że na bogaty dorobek szkoły złożyła się oddana praca nie tylko Dyrektorów, ale wielu pokoleń wspaniałych Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników, którzy dla młodych ludzi byli przewodnikami, opiekunami i doradcami służącymi pomocą często w trudnych chwilach, bo jak zaznaczono, to właśnie dzięki pedagogom szkoła odniosła sukcesy na różnych płaszczyznach. Po ujmujących przemówieniach na scenę zostali zaproszeni byli Dyrektorzy i Wicedyrektorzy szacownej placówki, którym zostały wręczone kwiaty i listy gratulacyjne przez Panią Prezydent. Na uroczystości pojawili się Dyrektorzy: Tadeusz Jazienicki, Małgorzata Semik, Grażyna Gawol, Beata Damulewicz-Pawełek oraz Wicedyrektorzy: Maria Popławska, Anna Szabluk oraz Agnieszka Lis.

Całą uroczystość uświetniła orkiestra dęta KWK Sośnica pod przewodnictwem Gerarda Wolany.

Po zakończeniu części oficjalnej serwowano poczęstunek. W salach lekcyjnych oraz na korytarzach można było obejrzeć wystawy dotyczące życia szkoły, które cieszyły się wielką popularnością. Dodatkowo przed budynkiem szkoły odbywał się pokaz musztry indywidualnej i zespołowej uczniów klasy 3b. Na korytarzach wyświetlano prezentację przygotowaną przez absolwentów z rocznika 1996. Przeglądając kroniki minionych szkolnych lat można zauważyć, że ze zdjęć patrzą czasem uśmiechnięte, czasem zadumane twarze uczniów i nauczycieli. Ślad tych wszystkich roczników pozostał nie tylko na kartach kronik, ale w sercach i wspomnieniach Absolwentów szkoły…