Logistyka jest dziedziną nauki, która obecnie bardzo szybko się rozwija. Logistycy swoimi działaniami zmierzają do obniżenia kosztów działalności i zwiększenia jej zysków poprzez min.:

  • właściwą organizację pracy,
  • optymalizację przepływu produktów,
  • organizację przewozów ładunków,
  • optymalizację tras przejazdu, 
  • właściwe zarządzanie relacjami z klientem.

Podczas nauki na kierunku technik logistyk zapoznasz się z takimi obszarami jak: 

  • Gospodarowanie zapasami,
  • Magazynowanie,
  • Produkcja,
  • Dystrybucja,
  • Transport i spedycja.

Technicy logistycy znajdą pracę w przedsiębiorstwach handlowych, logistycznych oraz spedycyjnych i transportowych.  Zajmują stanowiska związane z koordynacją zaopatrzenia i zbytu, pracują jako magazynierzy, specjaliści do spraw sprzedaży, kontrolują i koordynują systemy dystrybucji, zajmują się organizacją transportu.

A może myślisz o pracy w wojsku oraz innych służbach mundurowych?

Skorzystaj z proponowanej przez nas innowacji pedagogicznej i wybierz specjalność wojskową. Taki wybór pozwoli Ci zdobyć dodatkowe umiejętności i kompetencje. W ramach specjalności wojskowej proponujemy zajęcia prowadzone przez żołnierzy jak i funkcjonariuszy policji, nie tylko w szkole, ale także np. w jednostce wojskowej i na poligonie.

Będą to m.in.:

– strzelectwo i musztra,

– techniki sztuk walki i samoobrona,

– techniki interwencyjne,

– obozy szkoleniowe i warsztaty poligonowe.

Ponadto nasza szkoła jest objęta projektem MON, dzięki czemu posiadamy certyfikowane wojskowe klasy mundurowe.

W naszej szkole oprócz zdobywanej wiedzy teoretycznej masz możliwość odbycia ciekawych praktyk oraz wzięcia udziału w kursach związanych bezpośrednio z wybranym kierunkiem nauczania. 

Jeśli posiadasz umiejętności zarządcze, jesteś osobą kreatywną, a współpraca z ludźmi sprawia Ci przyjemność, to jest kierunek właśnie dla Ciebie, więc zapraszamy do ZSE-T!

Klasa o profilu pożarniczym !!!

Zapraszamy kandydatów!

Marzysz o pracy w Straży Pożarnej? Nasza szkoła może Ci to ułatwić. Umiejętności zdobyte w placówce staną się  przydatne podczas rekrutacji w  szeregi Państwowej Straży Pożarnej. Zapewniamy udział w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem sprzętu ratowniczo-gaśniczego czy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Współpracujemy z Jednostkami Pożarniczo-Gaśniczymi Państwowej Straży Pożarnej z powiatu gliwickiego oraz Jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliwicach.
Technik logistyki to zawód przyszłości. To on organizuje  i monitoruje przepływy zasobów oraz informacji od producenta do klienta przez wszystkie ogniwa łańcucha dostaw.