Grafika komputerowa, poligrafia i techniki drukarskie w jednym.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej to zawodowiec w swoim fachu, który o tworzeniu grafiki wie prawie wszystko! Jednak MY nie tylko projektujemy , ale również publikujemy, drukujemy, przycinamy, bigujemy, laminujemy i drukujemy w 3D ☺.

Oglądając plakat, grając w grę zawsze widzimy pracę grafika. Większość z Was zwróciła zapewne uwagę na ładną pocztówkę, piękny obraz, zachwycała się grafiką, która została wykonana na potrzeby gry komputerowej.

Teraz to Wy możecie stworzyć taką grafikę!

Na co dzień pracujemy na specjalistycznym oprogramowaniu do grafiki 2D oraz składu komputerowego (Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign, Corel Draw, Impozycjoner). Dzięki temu uczymy się projektować ulotki, wizytówki, logo, plakaty, foldery, książki, czasopisma, albumy, itd., itp. Prace drukujemy na pięciu szkolnych drukarkach w różnych technologiach i formatach. Wydruki zaś obrabiamy na szkolnym sprzęcie introligatorskim, takim jak gilotyny, trymer, bigówka, laminator, oczkarka czy bindownica. Ponadto, od tego roku rozpoczęliśmy edukację z zakresu 3D – korzystając z dostępnych programów modelujemy obiekty 3D, a następnie drukujemy je na naszej drukarce 3D, którą jest wysokiej klasy drukarka Zortrax M200.

Kierunek grafika i poligrafia cyfrowa to kierunek bardzo kreatywny. Na lekcjach nie tylko będziecie uczyć się obsługi programów graficznych, ale także wykorzystywać ich możliwości, w ciekawy sposób rozwijając swoje talenty plastyczne, bądź po prostu dobrze się bawiąc.

Nie musicie martwić się, że nie znacie programów graficznych, bo nauczymy Was ich obsługi od podstaw.

Jednocześnie na zajęciach dodatkowych proponujemy odlewanie ozdób i biżuterii z żywicy, wypalanie w drewnie (pirografia), transfery wydruków na drewno czy scrapbooking. Mamy też nauczycieli, którzy chętnie spróbują czegoś nowego.

Zatem jedyne czego potrzebujecie aby dołączyć do świata grafiki, to *fantazja, pasja oraz cierpliwość*, potrzebna do realizacji projektów.

A co można robić po ukończeniu tego kierunku?

Zachęcimy Was do kontynuowania nauki w szkołach wyższych, oferujących kształcenie związane z grafiką komputerową, grafiką artystyczną, multimediami, poligrafią, papiernictwem czy branżą IT. Ponadto będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, studiach graficznych i fotograficznych, drukarniach, pracowniach poligraficznych, wydawnictwach książkowych, prasie czy telewizji. Co więcej, nic nie stoi przecież na przeszkodzie, byś utworzył własną firmę graficzno-poligraficzną.