Wydarzeniem aktywnie inaugurującym tegoroczne przedwiośnie stała się 2-dniowa wycieczka uczniów klasy IIId, IV C i Ic wraz z opiekunami p.Beatą Dulębą oraz p.Grzegorzem Wieczorkiem do Uniejowa i Łodzi. Wycieczka odbyła się 11 i 12 marca 2019r. w następującym stylu:

Odjazd z ZSET-8.00

Stacja pierwsza: Termy Uniejów. Ciepłe źródła,  jacuzzi-po prostu fantastyczny relaks.

Stacja druga: Hostel Cynamon-zakwaterowanie

Stacja trzecia: Manufaktura – kompleks budynków w których jeszcze do 1997r. funkcjonowały tkalnie, farbiarnie, przędzalnie i wszystko inne co jest związane z obróbką bawełny. Od 2006r. to miejsce zmieniło swoje oblicze i stało się idealne również dla naszej wycieczki. Ławeczki, kawiarnie, kino, sklepy, ścianka wspinaczkowa, siłownia, a także muzeum a przede wszystkim ceglane, monumentalne budynki przypominające historię tego miejsca.

Stacja czwarta: Centrum Nauki i Techniki EC1. Budowa atomu, kino sferyczne, planetarium-niepowtarzalna przygoda

Stacja piąta. Muzeum Kinematografii. Niezwykłe wnętrza przeniosły wycieczkowiczów-reklamowców, grafików, fotografów i operatorów ZSET w świat filmów i bajek. Muzeum Kinematografii mieści się w pałacu Karola Scheiblera w parku Źródliska. Jest jedynym muzeum w Polsce posiadającym wszystko to co związane jest z kinem: filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne i pamiątki związane z kinematografią. W zbiorach muzeum znajduje się około tysiąca filmów na taśmach celuloidowych i wideo. W ekspozycji stałej prezentowane są urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina, w tym historyczne projektory i kamery. W trakcie naszego pobytu mieliśmy możliwość zwiedzenia wystawy traktującej o polskich sukcesach w historii Oscarów.

17.30-odjazd do Gliwic

Wracając z Łodzi poczuliśmy, że to nieznane nam dotąd miasto ma w sobie coś, co szalenie nam się spodobało: pofabryczny klimat i nieziemsko kreatywną energię, co powoduje, że Łódź jest po prostu pociągająca!

Stacja ostatnia… ZSET!