Chociaż praktyki zawodowe w Irlandii skończyły się już ponad miesiąc temu, uczniowie ciągle o nich mówią i wspominają z uśmiechem na twarzy lub też z łezką w oku… Uczestnicy praktyk przeżyli wiele wspaniałych chwil, zdobyli nowe doświadczenia zawodowe, szlifowali swoje umiejętności językowe, podziwiali piękno Irlandii na wycieczkach i nawiązali wiele kontaktów z przyjaznymi Irlandczykami – cenne i niezapomniane wrażenia.

Oto jak wspomina swój pobyt w Irlandii jedna z naszych praktykantek:

 „Wyjazd na praktyki zawodowe do Irlandii z pewnością był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Mimo, iż był to dosyć krótki okres czasu, bo tylko dwa tygodnie, dość trudno jest to opisać w kilku zdaniach. W Irlandii mieszkaliśmy w spokojnym, malutkim, ale jakże urokliwym miasteczku Sligo. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Znajdowało się tam wiele sklepów, kina, puby oraz mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Mieszkaliśmy u rodzin goszczących i osobiście uważam, że miałam ogromne szczęście, gdyż razem z moja koleżanką z klasy, Olą, trafiłam do przecudownej kobiety, która przez cały pobyt w Irlandii zajmowała się nami jak prawdziwa mama. Dbała o to, żebyśmy się nie nudziły i jak najlepiej wykorzystały nasz czas. Zabierała nas w przepiękne miejsca, które często były nieznane nawet dla samych mieszkańców miasta. Dużo rozmawiałyśmy i dzieliłyśmy się swoimi polsko-irlandzkimi doświadczeniami. Wyjazd zdecydowanie pomógł mi udoskonalić moje umiejętności z języka angielskiego, jak i umiejętności zawodowe. Pozwolił mi poznać nową kulturę oraz przełamać bariery. Poznałam cudownych ludzi, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Jeśli miałabym okazję wziąć udział w projekcie jeszcze raz – bez wahania zrobiłabym to.

Natasza