Z wielką przyjemnością chcieliśmy poinformować całą nasza społeczność szkolną o przyznaniu naszej szkole dofinansowania do praktyk zagranicznych naszych uczniów w Irlandii!

Praktyki zostaną sfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER VET)

W lutym tego roku nasz wniosek o dofinansowanie praktyk zawodowych wpłynął do programu Erasmus+. W czerwcu, po rozstrzygnięciu konkursu przez Agencję Narodową, wniosek nasz z bardzo dobrą oceną znalazł się na wysokim miejscu listy rezerwowej, a w lipcu został zakwalifikowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Narodową Agencję Programu Erasmus+ do dofinansowania z programu POWER,

Pierwsze dwie grupy uczniów wyjadą na praktyki w styczniu 2019r. Nasz partner z Irlandii – Your International Training dysponuje pięcioma lokalizacjami miejsc praktyk: Mallow, Youghal, Sligo, Galway i Tralee. Dokładne miejsca i terminy dla poszczególnych profili zostaną podane w najbliższym czasie.

Już niedługo rozpoczniemy proces rekrutacji uczniów na praktyki zagraniczne. Wszyscy chętni zostaną zapoznani ze szczegółowymi kryteriami naboru do programu.

Osobami odpowiedzialnymi za praktyki zagraniczne i udzielanie informacji są Panie: Oktawia Jachowicz i Izabela Jazienicka.