W czasie 25.05 – 29.05.2019r. nasz Korpus Kadetów wraz z instruktorami 6 bpd uczestniczyli w obozie szkoleniowym w miejscowości: “Garnizonowy Ośrodek Szkolenia –Wójtowa Wieś”.  Każdy dzień kadeci rozpoczynali od porannej pobudki o godz. 6.00. Następnie po szybkim przygotowaniu szli na poranną zaprawę trwającą koło 30 min. zjadali śniadanie o godz. 7.00 i przechodzili na zajęcia z instruktorami m.in. Oficerem WP i instruktorami 6 bpd. Między zajęciami była chwila przerwy na obiad koło godz. 14.00. Po obiedzie przystępowano do zajęć w terenie tzn. szkolenia z zakresu zielonej taktyki, marszów czy też możliwości uczestnictwa w czarnej taktyce i zajęć z terenoznawstwa. Koło godz. 19.00 była kolacja i chwila odpoczynku . W takim harmonogramie dnia kadeci spędzali każdy z pięciu kolejnych dni. Poznali w tym czasie zielonej i czarnej taktyki, pierwszej pomocy zarówno cywilnej jak i wojskowej . Choć obóz był ciężki, to każdy uczestnik miał okazję się czegoś nauczyć. Gratulujemy wszystkim naszym kadetów którym udało się wytrwać do końca.

Opracował: Józef MAJ.

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Letni obóz szkoleniowy Wojskowych Certyfikowanych Klas Mundurowych (25.05-29.05.2019)”]