Niezwykle nastrojowa rzeczywistość wpisująca się w pejzaż „Złotej Polskiej Jesieni” towarzyszyła uczniom ZSET uczestniczącym w dniach 17-18.10.2019r, w wycieczce śladem atrakcji województwa podkarpackiego. Wycieczka została dedykowana uczniom klas 1c i 4d oraz reprezentacji klasy 4a. Zaprojektowany przez opiekunów p. Beatę Dulębę i p. Grzegorza Wieczorka program wycieczki obejmował atrakcje typu must-see, czyli zwiedzanie zamku w Łańcucie-dawnej rezydencji magnackiej Lubomirskich i Potockich, wizytę a Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, spacer po Rzeszowie oraz aktywną integrację z grillem w ośrodku sportowo-rekreacyjnym Pustynia obok Dębicy. Dla uczniów klasy 1c wycieczka była swoistym preludium dla kolejnych turystycznych inicjatyw organizowanych w ZSET, natomiast dla uczniów klas 4-tych był to już fragment epilogu, który wraz z innymi zdarzeniami wyjazdowymi z ich udziałem pozostanie bez wątpienia przeżyciem niezapomnianym.