Realizujemy projekt zagranicznych praktyk zawodowych w Irlandii MASZ POWER’a MASZ PRZYSZŁOŚĆ 2019-2021” o numerze POWERVET-2019-1-PL01-KA102-064578, ze środków POWER, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W 2020 roku na praktyki do Irlandii wyjedzie 20 uczniów klas trzecich. W 2021 roku kolejnych 25 uczniów odbędzie praktyki w Irlandii.  Oprócz praktyk zawodowych dla uczniów przygotowujemy też Job Shadowing dla 8 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy w marcu 2020 roku wezmą udział w szkoleniu w ramach doskonalenia zawodowego organizowanego w Irlandii.

 

RUSZA REKRUTACJA NA JOB SHADOWING W IRLANDII DLA NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH W PROJEKCIE POWER 2019-2021.

Zainteresowanych kandydatów prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz o wypełnienie wniosku (formularza zgłoszeniowego). Termin składania wniosków upływa 15 stycznia 2020 r.

REGULAMIN REKRUTACJI:

https://www.zset.edu.pl/wp-content/uploads/2020/01/Regulamin-rekrutacji-poprawiony.pdf

WNIOSEK:

https://www.zset.edu.pl/wp-content/uploads/2020/01/Wniosek-poprawiony-pdf.pdf

 

NABÓR KANDYDATÓW NA PRAKTYKI ZAWODOWE W IRLANDII 2020

Na początku grudnia br rozpocznie się rekrutacja kandydatów na miesięczne praktyki zawodowe w Irlandii, w których weźmie udział 20 uczniów klas trzecich.

Kandydaci powinni wypełnić wniosek  i dostarczyć kompletną dokumentację do sekretariatu szkoły do dn. 8 grudnia 2019 r.

GET READY FOR YOUR INTERNSHIP!

REGULAMIN REKRUTACJI POWER 2019/2021

WNIOSEK – rekrutacja POWER Mobilność 2019/2020

 

 

 

MASZ POWER’A, MASZ PRZYSZŁOŚĆ – WSPOMNIENIA Z PRAKTYK

Chociaż praktyki zawodowe w Irlandii skończyły się już ponad miesiąc temu, uczniowie ciągle o nich mówią i wspominają z uśmiechem na twarzy lub też z łezką w oku… Uczestnicy praktyk przeżyli wiele wspaniałych chwil, zdobyli nowe doświadczenia zawodowe, szlifowali swoje umiejętności językowe, podziwiali piękno Irlandii na wycieczkach i nawiązali wiele kontaktów z przyjaznymi Irlandczykami – cenne i niezapomniane wrażenia.

Oto jak wspomina swój pobyt w Irlandii jedna z naszych praktykantek:

„Wyjazd na praktyki zawodowe do Irlandii z pewnością był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Mimo, iż był to dosyć krótki okres czasu, bo tylko dwa tygodnie, dość trudno jest to opisać w kilku zdaniach. W Irlandii mieszkaliśmy w spokojnym, malutkim, ale jakże urokliwym miasteczku Sligo. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Znajdowało się tam wiele sklepów, kina, puby oraz mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Mieszkaliśmy u rodzin goszczących i osobiście uważam, że miałam ogromne szczęście, gdyż razem z moja koleżanką z klasy, Olą, trafiłam do przecudownej kobiety, która przez cały pobyt w Irlandii zajmowała się nami jak prawdziwa mama. Dbała o to, żebyśmy się nie nudziły i jak najlepiej wykorzystały nasz czas. Zabierała nas w przepiękne miejsca, które często były nieznane nawet dla samych mieszkańców miasta. Dużo rozmawiałyśmy i dzieliłyśmy się swoimi polsko-irlandzkimi doświadczeniami. Wyjazd zdecydowanie pomógł mi udoskonalić moje umiejętności z języka angielskiego, jak i umiejętności zawodowe. Pozwolił mi poznać nową kulturę oraz przełamać bariery. Poznałam cudownych ludzi, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Jeśli miałabym okazję wziąć udział w projekcie jeszcze raz – bez wahania zrobiłabym to.

Natasza

 

INTERNSHIP IN IRELAND

Już niedługo uczniowie naszej szkoły rozpoczną praktyki w Irlandii. I Mobilność wyruszy do Mallow 13 stycznia 2019r. 23 uczniów zamieszka u rodzin irlandzkich i odbędzie staż w firmach i biurach rachunkowych i reklamowych. Praktyki będą trwały 2 tygodnie.


Życzymy im wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń, nie tylko tych zawodowych 🙂